Podsumowanie czytelnictwa: Wyłoniliśmy najlepiej czytające klasy!
Z przyjemnością prezentujemy wyniki czytelnictwa w naszej szkole za rok szkolny 2025/2026. \
Na szczególną pochwałę zasługują klasy, które zdobyły tytuł: Najlepiej czytającej klasy.
w klasach 1-3
- I miejsce: Klasa 1a – średnio 15,17 książek na ucznia. Liczba wypożyczeń - 364
- II miejsce: Klasa 1d – średnio 12,79 książek na ucznia. Liczba wypożyczeń - 270
- III miejsce: Klasa 2c – średnio 10 książek na ucznia. Liczba wypożyczeń - 230
w klasach 4-8
- I miejsce: Klasa 5b – średnio 11,35 książek na ucznia. Liczba wypożyczeń - 250
- II miejsce: Klasa 4c – średnio 8,39 książek na ucznia. Liczba wypożyczeń - 193
- III miejsce: Klasa 4b – średnio 7,4 książek na ucznia. Liczba wypożyczeń - 183
Dziękujemy wychowawcom oraz rodzicom za codzienne wspieranie pasji czytelniczej. Zwycięskim klasom gratulujemy i życzymy kolejnych fascynujących literackich przygód. Nagrody i dyplomy w kl 4-8 zostały wręczone podczas apelu kończącego rok szkolny a w klasach 1-3 podczas zajęć w klasach.
1 miejsce - 1a
2 miejsce - klasa 1d
3 miejsce - klasa 2c
W klasach 4-8
dyplomy i nagrody odebrali najlepiej czytający uczniowie i wychowawca klasy 4c
Chcemy również podziękować uczniom z klas ósmych: Lee, Dawidowi, Karolowi, Andrzejowi i Dominikowi, za nieocenioną pomoc w bibliotece szkolnej. Ich zaangażowanie przy odbieraniu i porządkowaniu podręczników było dla nas ogromnym wsparciem.
Dzięki sprawności, pracowitości chłopców i świetnej organizacji udało nam się błyskawicznie uporządkować setki książek. Drodzy uczniowie pokazaliście, że potraficie świetnie współpracować i że można na Was liczyć. Dziękujemy i życzymy powodzenia w nowych szkołach.
Drodzy Czytelnicy!
Nadszedł czas wyczekiwanych wakacji!
Życzymy Wam, aby ten letni czas był pełen słońca, radości i niezapomnianych przygód. Niech w Waszych plecakach – obok kremu z filtrem i okularów przeciwsłonecznych – znajdzie się zawsze miejsce na dobrą książkę. Życzymy Wam wspaniałych podróży, zarówno tych palcem po mapie, jak i tych w głąb fascynujących literackich światów. Odpoczywajcie, zbierajcie siły i wracajcie we wrześniu z głowami pełnymi pięknych wspomnień!


