Nowości

KSIĄŻKI PODAROWANE PRZEZ NASZYCH CZYTELNIKÓW 
KWIETNIOWE NOWOŚCI (2018)

 Dla starszych czytelników


  Dla młodszych czytelników


Seria książek historycznych

STYCZNIOWE NOWOŚCI (2018)


NOWOŚCI MAJOWE (2017) 

Dla najmłodszych czytelników

 

Dla troszkę starszych

Dla wielbicieli sportu

Dla wielbicieli przyrody i zwierzątNOWOŚCI LISTOPADOWE (2016)
WRZEŚNIOWE NOWOŚCI (2016)

KSIĄŻKI PODRÓŻNICZE I PRZYRODNICZE:

 

Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.

Książka nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (2009)
Afrykę Kazika polecają eksperci Fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom"

źródło -  http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=679 Kolejna z serii książek o Neli małej reporterce.

Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, a ostatnio też Sri Lankę. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, a ostatnio również  Kostarykę i Panamę.
Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.
Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

źródło -  http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,2,10,972,nela-i-tajemnice-swiata.html Książki Martyny Wojciechowskiej z serii "Zwierzaki świata"


 Poznajcie historię wesołego orangutana Happy i jego przyjaciół. Zobaczcie jak się
życie w tropikalnym lesie na wyspie Borneo, dowiedzcie się też dlaczego dzikie
zwierzęta nie mogą być traktowane, jak zabawki dla dzieci. Orangutany to przecież jedni z naszych najbliższych krewnych!

  Mrówkojady nie mają zębów, ale mają za to język sześć razy dłuższy od Waszego. I doskonały węch. Carlito opowie wam o swoich niezwykłych umiejętnościach. Jakie sztuczki potrafi zrobić przy pomocy swojego języka, jak spędza czas w amazońskiej puszczy i w co bawi się z małpką Raszi. I na czym polega prawdziwa przyjaźń.

 źródło-  http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,2,10,849,carlito-mrowkojad-z-wenezueli.html oraz http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,2,10,850,happy-szczesliwy-orangutan-z-borneo.html

Książki obyczajowe


Seria "Nudzimisie" dla młodszych czytelników
Kiedy się nudzisz, wołaj nudzimisia. Wrota Nudzimisiowa już otwarte!
g17Odtąd żadne dziecko nie będzie się nudzić! Wszystko zaczęło się od tego, że Szymek się nudził. Głośno wołał: „Nuuuuudzi mi się! Nuuuuudzi mi się!”. I nudzimisie do niego przyszły…
Książki, które uczą: właściwego postępowania, honorowych postaw, dbania o środowisko.
O przyjaźni przedszkolaków z tymi sympatycznymi stworkami, o odnudzaniu, superzabawie i niezwykłym miejscu – Nudzimisiowie – dowiecie się z ośmiu części serii.
 źródło - http://www.nudzimisie.com.pl/seria


Seria "Dzienniczek zakręconej nastolatki"

Sympatyczna Joasia w swoim dzienniczku skrzętnie opisuje zabawne i zaskakujące perypetie swojej rodziny, przyjaciół i znajomych, ukazując codzienne życie zwykłej, choć zakręconej nastolatki.
źródło -  http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=109&tytul=Dzienniczek-zakr%C4%99conej-nastolatki

Kolejne nowe z książki z różnych serii dostępnych w biblioteceoraz po raz pierwszy w bibliotece zwycięzca I miejsca w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej

Psie troski to poruszająca historia przyjaźni chłopca i psa. Betty spotkał ciężki los, zaniedbywana i bita przez poprzednich właścicieli trafia do schroniska, skąd zabiera ją dziesięcioletni Adaś. Książka opowiada o trudnej przyjaźni, która musi pokonać głębokie zranienia.
Wspaniała lektura dla dzieci uczy, czym jest szacunek dla zwierząt, pokazuje, jak dbać o swojego pupila, udowadnia, że zwierzęta czują tak samo, jak ludzie.
źródło -  http://www.greg.pl/lektury/103,802_Psie-troski.html 16 opowiadań.
Dwie pisarki, docenione przez krytyków literackich, szanowane przez rodziców, kochane przez dzieci.
I temat – jeden z najważniejszych we współczesnym świecie – temat praw dziecka.

Ta książka uzmysławia dzieciom, jakie są ich prawa, obowiązki i przywileje. O niektórych zapewne wiedzą, niektóre dopiero poznają dzięki tej książce. Ważne, aby zrozumiały. Dlatego pisarki – Anna Czerwińska-Rydel i Renata Piątkowska – stawiają na sytuacyjne przedstawienie kolejnych reguł znanych z Konwencji o Prawach Dziecka. Tłumaczą je cierpliwie ustami bohaterów – rodziców, dziadków, znajomych pań z ławeczki w parku.  Wiele z opisanych historii nie wymaga pointy – ta nasuwa się małemu czytelnikowi sama. I to ogromny atut tej książki.
źródło -  http://www.wyd-literatura.com.pl/anna-czerwinska-rydel-renata-piatkowska,katarzyna-kolodziej/moje-prawa-wazna-sprawa.html

 

STYCZNIOWE NOWOŚCI (2016r.)NOWOŚCI LISTOPADOWE

Dla młodszych czytelników...różności podarowane przez naszych uczniówNowości zakupione dla najmłodszych
Dla fanek Holly Webb kolejna seria o Lily


oraz  o zwierzętach...Dla nastolatek: 


Dla wszystkich...o chłopcu, który odwiedził niebo...Dla miłośników przygód i zagadek...

 


Kolejne części serii: :"Mój niesforny szczeniak" Holly Webb

oraz inne książki tej samej autorki z serii: "Zaopiekuj się mną"


A może jakaś czytelniczka szuka pomysłu na własnoręcznie zrobione dodatki?

Nowości wydawnictwa BAJKA


Nowe książki z serii "Czytam sobie" w bibliotece


i inne
To już kolejne części serii "Czytam sobie". Seria ta przeznaczona jest do nauki i utrwalania czytania. Trzypoziomowy program wspiera naukę dzieci w wieku 5-7 lat. Poziom 1 - SKŁADAM SŁOWA, poziom 2- SKŁADAM ZDANIA, poziom trzeci - POŁYKAM STRONY.Dla miłośników uroczego żółwika Franklina polecamy jego kolejne przygodyDla wielbicieli fotografii polecamy:


Może ktoś z Was odkryje w sobie duszę artysty fotografa?


Z tej samej serii dostępne są również książki Marcina Przewoźniaka:  "Przewodnik małego turysty" i  "Poradnik małego kibica piłki nożnej".


Dla wielbicieli zwierząt mamy propozycję w postaci książek z serii: "Magiczny kotek" i "Magiczny piesek" autorstwa Sue Bentley,  wydawnictwa Hachette.

 Na dobry humor  Hania Humorek... i kolejne jej przygody,  autorstwa Megan McDonald.


Coś dla miłośniczek  mody,  czyli książki z serii "Przebieranki z marzeń" Jenny Oldfield,  wydawnictwa Zielona Sowa. Z książek popularnonaukowych proponujemy:


Baśnie są dobre na wszystko. Przenoszą nas w magiczny świat księżniczek, książąt i innych ciekawych postaci.  Polecamy baśnie
 Charles'a  Perrault. 


....i jeszcze inne propozycje zraz z krótkim opisem....


Chris Columbus&Ned Vinzzini
 • "Dom tajemnic"

Książka reżysera Harry'ego Pottera!


Eleanor, Kordelia i Brendan razem z rodzicami przeprowadzają się do wielkiego domu, który należał kiedyś do tajemniczego pisarza, Denvera Kristoffa. Po niezapowiedzianej wizycie jego córki, niepokojącej staruszki, rodzeństwo trafia do groźnego świata, w którym czyhaja  na nich olbrzymy, piraci, Wichrowa Wiedźma i Król Burz. Jaka tajemnicę kryje historia ich własnej rodziny? czy rodzeństwu uda się w końcu odnaleźć drogę do domu?


Hilary Freeman
Autorka książki mieszka w Camden Town, sławnej dzielnicy Londynu, z mężem muzykiem. Pisze artykuły dla The Times i The Daily Mail. Prowadzi programy w TV i audycje w radio.
 • "Kompleks Pinokia"


Kiedy Sky zaczęła się zamartwiać swoją urodą, Rosie i Vix zrozumiały, że tylko one mogą pomóc przyjaciółce odbudować poczucie wartości, zanim zrobi coś naprawdę głupiego. Ale nie przypuszczały, że obsesja Sky zmieni ich życie i odsłoni przed nimi zakątki Camden Town, o  których istnieniu dotąd nie miały pojęcia. 


Paweł Beręsewicz
 • "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek"


"Wszystko zaczęło się pewnego wrześniowego poranka w szkole, w której po jak zwykle za krótkich wakacjach zaczynałem własnie kolejny rok męczarni. (...) Siedzieliśmy w klasie pod czujnym okiem Adama Mickiewicza i Shreka, którzy patrzyli na nas z porterów na ścianie, przy czym Adam Mickiewicz był o wiele mniej zielony i o wiele bardziej znudzony. Kończyliśmy właśnie rozmowy, kiedy otworzyły się drzwi i ..."


Megan McDonald 
 • "Hania Humorek i wielki pech"
Kolejna książka z serii o Hani Humorek. Czy Hania ma dobrą passę? Odkąd babcia Lusia podarowała jej starą monetę, Hania ciągle wygrywa. Na całym świecie nie ma większej farciary niż ona! Pewnego dnia jej szczęśliwej monecie przydarza się nieszczęśliwy wypadek...


Dla ciekawych świata seria:  "Uwierzyłbyś, że...

Uwierzyłbyś, że?
Założycieli Rzymu wychowywała wilczyca.
Książki z tej serii to spojrzenie na życie codzienne na przestrzeni wieków, ale w  zupełnie nowy sposób! Znajdziesz tu wiele zagadnień przedstawionych w formie intrygujących ciekawostek. Niektóre wprawią cię w zachwyt, inne wywołają zdziwienie. 
Chcesz wiedzieć, kto nazywał wilczycę swoją mamą i jakie są najpowszechniejsze nazwiska? Jeśli chcesz poznać więcej odpowiedzi, czytaj dalej. 

Liliana Fabisińska

 • "Klinika pod Boliłapką. Maksio ma kłopoty"
 • "Klinika pod Boliłapką. Pierrota bolą kopytka"
 

Johny Ball

 • "Matemagicy. Jak ze wszystkiego wyczarować matematykę"

Anna Onichimowska, Joanna Sedlaczek
 • " O kocie, który został czarodziejem"


W książce o rodzeństwie Natalii i Marcinie, przeplatają się dwa światy: rzeczywistości małych bohaterów
oraz namalowany przez dzieci - fantastyczny. Poznajemy czerwonego kocura i jego niesamowite przygody.

Rick Riodan
 • "Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1-5 (komplet)"

Komplet pięciu części bestsellerowej serii autorstwa Ricka Riodana Percy Jackson i bogowie olimpijscy. W skład kompletu wchodzą:
 • "Złodziej Pioruna"
 • "Morze potworów"
 • "Klątwa tyrana"
 • "Bitwa w labiryncie"
 • "Ostatni Olimpijczyk"